Atsākas projekts „Kāpēc piedalīties? Jo tu vari mainīt un mainīties!” (http://pumpurs.izm.gov.lv/lv/atsakas-projekts-kapec-piedalities-jo-tu-vari-mainit-un-mainities)


Biedrība „Vidusdaugavas NVO centrs” vasaras vidū atsāka Eiropas Sociālā fonda programmas „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) projekta „Kāpēc piedalīties? Jo tu vari mainīt un mainīties!” realizēšanu.

Projekts uz neilgu laiku tika apturēts, jo tika ievērotas valstī noteiktās normas un drošības pasākumi saistībā ar Covid-19 saslimšanu. Mācības klātienē tika aizliegtas, līdz ar to projekta jaunieši vairāk nekā divus mēnešus mācījās mājās, šajā laikā novērtējot pirms tam projektā iegūtās zināšanas, piemēram, multimediju sesijās apgūto viedierīču dažādo pielietojamību ikdienas mācībās un citur.

Tiklīdz valstī atcēla dažādus ierobežojumus, “Vidusdaugavas NVO centrs” atsāka realizēt projektu „Kāpēc piedalīties? Jo tu vari mainīt un mainīties!”. Lai dažādotu jauniešu ikdienas dzīvi, jauniešus iesaistīja vienā no projektā plānotajām aktivitātēm par skolēnu iepazīstināšanu ar Jēkabpils un apkārtnes uzņēmēju pieredzes stāstiem.

8.jūlijā projekta dalībnieki devās uz Kaldabruņu, kur viņus sagaidīja biedrības ''Ūdenszīmes'' vadītāja, projektu sagatavotāja un pasākumu organizatore, radoša personība Ieva Jātniece. Viņa stāstīja jauniešiem, kā darbavietas ir iespējams radīt pašiem, proti, darboties ar projektu iniciatīvām, izveidot biedrības, tā radot darba vidi, kādu  paši sev vēlamies. Izcils piemērs bija stāsts par Kaldabruņas bijušo pamatskolu, kurā pašlaik biedrība darbojas. Tika uzsvērts, ka ir nepieciešams attīstīt sevī radošumu, kas nākotnē var spēlēt ievērojamu lomu paša profesijas izvēlē.

Ekskursijas laikā jaunieši radošumu iepazina, piedaloties Gaismas koka darbnīcā ar speciālu iekārtu koka, finiera un kartona apstrādei lāzergravēšanas tehnikā. Jaunieši piedalījās stikla mozaīku veidošanā un koka lāzertehnikā izgatavoja vēja zvanus. Šis process aizrāva ar sajūsmu iepazīt nekad nedarītas lietas. Te parādījās jauni talanti, liekot iepazīt radošumu kā katra iekšējo būtību, izmēģinot sevi, iespējams, savā nākotnes darbā.

Pēc kārtīgas „radošuma devas” jaunieši piedalījās arī savu pusdienu tapšanā – zupas un smalkmaizīšu gatavošanā.

Šīs ekskursijas pamatā bija vēlme radīt apjausmu par lietām, kuras jauniešiem interesē tagad un ar ko nākotnē var būt iespējams nopelnīt. Tāpat jaunieši aizdomājās, ka var apvienot studijas ar ikdienas darbu nelielās organizācijās, tā iegūstot lielisku pirmo pieredzi darba vidē, kā ir būt punktuālam un pierādīt, ka uz tevi var paļauties kā uz kolektīva daļu.

Dienas noslēgumā jaunieši tika iepazīstināti ar vienu no lielākajiem Jēkabpils uzņēmējiem, lielāko puķu audzēšanas un tirdzniecības uzņēmumu SIA “Sedumi”. Ar uzņēmumu iepazīstināja Sarmis Kalniņš, jauniešiem stāstot par uzņēmuma izaugsmi un attīstības iespējām, piemēram, projektu naudu piesaisti siltumnīcu apkures sistēmas uzlabošanai, lai attīstītu savu biznesu. Jauniešiem tika dota iespēja izmēģināt roku praktiskā darbā pie puķu piķēšanas, uzsvaru liekot uz mērķtiecīgu darbu, kurš ir jādara rūpīgi un ar lielu atbildības sajūtu.

Jaunieši aizdomājās par iespējām atklāt savas tik dažādās spējas, kas var būt visas nākotnes dzīves pamatā. Darīt, mēģināt, piedalīties – tā ir pieredze, kas noderēs nākotnē!

Projekta noslēgumā septembra sākumā jaunieši dosies vēl vienā ekskursijā. Plānotajās aktivitātēs ietilpst darba devēju apmeklējums, kas strādā mediju nozarē vai izmanto mūsdienu tehnoloģijas, jauniešu izglītības iespēju iepazīšana klātienē, izglītojošu vai prasmes attīstošu izklaides objektu apmeklējums. Tas bagātinās jauniešu interpretācijas par mūsdienīgiem darba devējiem un mūsdienu plašajām darba un karjeras iespējām.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja
Sintija Klūga-Grode

Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts  Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS)

Drukas versija (http://pumpurs.izm.gov.lv/lv/node/229/printable/print)

Avota URL: http://pumpurs.izm.gov.lv/atsakas-projekts-kapec-piedalities-jo-tu-vari-mainit-un-mainities