Biedrības "RAVE TEAM” pieredze īstenojot PuMPuRS jaunatnes iniciatīvas projektu "Sports iesaista un motivē"


Projekta ietvaros kopš gada sākuma organizētas dažādas iedvesmojošas aktivitātes jauniešiem, par kurām raksta portāls www.irliepaja.lv.

"Šobrīd mūsu PuMPuRs ir ticis līdz finālam, jauniešiem piedzīvojot milzum daudz pozitīvu emociju. Jauniešu iesaistīšanās treniņu sagatavošanas un realizācijas procesos kādam bija liels pārbaudījums – kādu ļoti ieinteresēja, bet kādam ir bijis atklājums par it kā ikdienišķām lietām, kas ieraudzītas no cita skata punkta", stāsta biedrības līderis un viens no projekta mentoriem Agris Klēpis.

Mentora programmā "Treneris" jaunieši ieguva atbildes uz to, kāpēc viņiem patīk nodarboties ar BMX frīstailu, kādas ir viņu līdzšinējo panākumu atslēgas, kā tās izmantot arī citās dzīves jomās. Jaunieši iepazinās ar trenera darba ikdienu un aizkulisēm, izpētīja to, kas ir treneris un kādas īpašības nepieciešamas šim darbam un, izmantojot iegūtās zināšanas, novadīja  BMX Freestyle amatieru grupas treniņu, tādējādi uzlabojot  arī savu treniņu procesu.

Savukārt "Mazās dzīves skolas" semināru programmas ietvaros ir notikušas piecas neaizmirstamas tikšanās ar sabiedrībā un sportistu vidē zināmiem cilvēkiem. Janvārī seminārā "Profesija "Sports"" biedrībā viesojās Latvijas vadošais snovbordists Toms Petrusevičs un viņa treneris Inars Birmanis, kuri dalījās ar savu pieredzi sporta karjeras izveidē un smagajā ceļā uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā. Februārī semināra "Sporta vērtību izmantošana mūzikā un šovbiznesā" viesis bija Gatis Irbe (GACHO), kas iedvesmoja ar savu dzīves pieredzi, daloties gan ar piedzīvoto sportā, gan skolas dzīvē.

Pie jauniešiem viesojušies arī Latvijas un Baltijas labākais MTB frīstaila braucējs Māris Orniņš, motosportists un treneris Lauris Freibergs, bet pašu komandas biedrs Patriks Vīksna stāstīja par piedalīšanos Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs Argentīnā, par saviem iespaidiem un ceļu līdz augstajam sasniegumam. Tikšanās aktīvi apmeklēja arī jauniešu vecāki.

"Diskusiju mērķis bija  dot iespēju atbalstāmām personām sadarbībā ar mentoru veikt pasākuma organizatoriskos darbus, veikt darbu grupā un ar komandas biedriem, veicināt spēju klausīties, saprast un izdarīt secinājumus. Jaunieši ir guvuši jaunu pieredzi, aktualizējuši izglītības nepieciešamību, iedvesmojoties no uzaicināto personu pieredzes", atzīst Agris Klēpis.

Vēl projekta ietvaros jauniešiem tika dota iespēja piedalīties divās izglītojošās lekcijās –  "Iepazīsti sevi, lai sasniegtu mērķi", kuru vadīja Gustavs Butelis, sabiedrībā zināms kā Arstarulsmirus, bet lekciju "Ķermeņa funkcionālā stāvokļa izvērtējums un ietekmējošie faktori" vadīja fizioterapeite Agnese Rāte.

Lai gan lekciju vadīja pieredzējuši lektori un savas jomas speciālisti, arī šajā gadījumā atbalstāmo personu līdzdalība pasākumu organizēšanā un norisē bija noteicošā, jauniešu iniciatīvai un aktīvai iesaistei tika piešķirta atbildīga loma.

PuMPuRs biedrību "RAVE team" ir savedis arī kopā ar LTV1 raidījuma "Klase" radošo grupu, kas viesojās Liepājā, lai filmētu sižetu par vienu no komandas biedriem un projekta dalībnieku Valteru Grasmani.

Raidījumu ar Valtera piedalīšanos vari noskatīties ŠEIT. Fotomirkļi, no RAVE TEAM jaunatnes projekta aktivitātēm un piedzīvotā – meklē ŠEIT!